Něco málo z historie lyžování na Červeném kamení v Kopřivnici.

Prvním předsedou lyžařského oddílu se stal Jasof Cholevík,který dal rozhodující impuls k založení oddílu TJ TATRA Kopřivnice. Následovali ho František Knebl, Hynek Charvát, Jaromír Hettenberger, Jindřích Arabasz a nyní Svatopluk Kolář.Vedle bohaté zájezdové činnosti pustili se lyžaři, podobně jako jiní místní sportovci, za podpory města a podniku do vylepšování areálu. V první polovině padesátých let to bylo budování sjezdové dráhy, v první polovině šedesátých let postavili 800m dlouhý vlek na vrchl Červeného kamene.Ten nahradil dosavadní dopravu pomocí navijáku. V první poovině sedmdesátých let bylo vybudováno umělé zasněžování a do areálu byl přiveden elektrický proud. Se zlepšováním podmínek rostl také zájem a účast veřejnosti. Oddíl měl v osmdesátých letech cca 200 členů, 8 družstev soutěžilo v žákovských a dorosteneckých kategoriích. V péči o nové i vyspělé lyžaře se postupně vystřídalo 14 trenérů. Výstavba i provoz areálu spočívaly na bezplatné brigádnické činnosti členů. Odměnou jim byla možnost lyžování, pokud ovšem jiné provozní potřeby areálu využití této "výhody" umožnily.V osmdesátých letech dochází k výstavbě lyžařské chaty, vybudování nového velkého vleku, úpravě sjezdových tratí i příjezdových komunikací. Za období 1953 až 1993 odpracovali lyžaři a příznivci na výstavbě areálu 98234 hodin.

I když v Kopřivnici nebyly podmínky jako na Pradědu nebo v Tatrách a mnohdy se za tréninky vyjíždělo do jiných středisek, přesto zde vyrostli i úspěšní lyžaři. Ze sjezdařů na přelomu padesátých a šedesátých let Břetislav Šrubař a Vilém Kurec, reprezentující kraj na celostátní úrovni.V sedmdesátých a osmdesátých letech bratři  Petr a Tomáš Eichnerovi, přeborníci republiky v žákovských i dorosteneckých kategoriích a Alena Kolářová. Beskydský pohár žáků v následujícím období vyhráli Marcela Lichnovská, Jirka Mičkal, Lenka Mlčáková, Radim Hanzal nebo Jindra Arabasz a spoustu dalších pěkných umístění dosáhli i další lyžaři. Nejúspěšnějším odchovancem je rodák Miroslav Kolář, který získal osm titulů mistra ČSSR, všestranost prokázal vítězstvím ve všech sjezdařských disciplínách. Úspěšně reprezentoval naší vlast na mezinárodních závodech. Jako závodník i trenér se zúčastnil 4 olympijských her. Nyní se věnuje trenérské činnosti v rakouském Pitztalu.

V roce 1993 SKI Klub pozastavil úsilí i výchovu závodních lyžařů a věnuje se výchově sportovně rekreační.Využívá současných možností výjezdů a pobytů v horách moravských, slovenských,ale i ve střediscích v alpských zemích. V letním období se pěstuje pěší, cyklo i vodní turistika, plavání,volejbal. Širší kolektiv se schází při prosincových valných hromadách a tradičního kácení máje.